Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /modules/class.blog.php on line 157
Niezbędnik kierowcy zawodowego | Blog | Kużnia transportu :: Aureus VIA

Niezbędnik kierowcy zawodowego

Start    Blog    Niezbędnik kierowcy zawodowego

Niezbędnik kierowcy zawodowego

13 czerwca

Dodano przez: Dorota Szmurło Kategorie:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /templates/via/blog.tp.php on line 53

Must have

To oczywiście ubrania na zmianę, kosmetyki, ręczniki, kompletne dokumenty, czy suchy prowiant. Tego z całą pewnością nie powinno zabraknąć w ekwipunku każdego kierowcy. Są jednak pozostałe drobiazgi, które w odczuwalny sposób umilą czas spędzony w samochodzie.

Nowoczesny GPS z aktualnymi mapami

To urządzenie jest przydatne zwłaszcza dla młodych, niedoświadczonych kierowców, którzy nie opanowali jeszcze trasy. Dodatkowo specjalne opcje dla kierowców ciężarówek podpowiedzą jaką trasę wybrać oraz czego unikać. Prócz GPSa warto mieć przy sobie tradycyjną mapę, która może uratować sytuację w razie awarii urządzenia.

Lodówka samochodowa i kuchenka turystyczna

Ze względu na długi czas postojów, który często wynosi nawet 2 dni bardzo przydatną rzeczą jest lodówka samochodowa. Można w niej przechowywać wcześniej przygotowany prowiant na kuchence, jeżeli nie chcemy stołować się w przydrożnych barach, czy restauracjach.

Zestaw niezbędnych narzędzi

Przy drobnych usterkach z pewnością sprawdzi się zestaw podstawowych narzędzi takich jak podnośnik hydrauliczny, czy pneumatyczny klucz do kół. Kierowca posiadający odrobinę umiejętności oraz narzędzia może uniknąć wzywania pomocy do niewielkich awarii na drodze.

Gadżety

Prócz podstawowych składowych ekwipunku kierowcy, dostępne są również gadżety, dzięki którym długa droga może okazać się przyjemniejsza i łatwiejsza do pokonania.

Stopsleep – innowacyjny pierścionek

Dzięki niemu kierowca nie zaśnie za kółkiem. Jest to zestaw złożony z USB oraz tzw. pierścionka, którego wewnętrzna strona uzbrojona jest w czujniki odbierające impulsy skórne odpowiadające aktywności mózgu kierowcy. W przypadku zmęczenia osoby kierującej urządzenie informuje go wibracjami o konieczności zjechania na parking i chwili odpoczynku.

TransParking – urządzenie wyszukujące wolne miejsca postojowe

Dzięki tej aplikacji kierowca może z łatwością znaleźć wolne miejsca parkingowe nie tylko na terenie Polski, ale również w całej Europie.

Kompaktowy ekspres do kawy

Może nie jest to rzecz, bez której nie można się obyć, ale z całą pewnością smak gorącej kawy nieco pobudzi każdego kierowcę i umili stanie w korkach.

Multimedialny wyświetlacz

Ten gadżet jest doskonałym pomysłem dla każdego kierowy chcącego w łatwy, przyjemny i przede wszystkim bezpieczny sposób korzystać z nawigacji lub innych aplikacji. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest transparentny wyświetlacz znajdujący się na poziomie wzroku kierowcy, tak by ten nie musiał ani na chwilę odrywać wzroku od toru jazdy.

Każdy kierowca zawodowy z pewnością wie co to znaczy długa i niejednokrotnie wyczerpując podróż. Właśnie dlatego na rynku dostępne są rozmaite urządzenia, aplikacje oraz gadżety, które mają za zadanie ułatwić pracę kierowców. Może również przewoźnicy powinni wziąć pod uwagę komfort pracy swoich pracowników i zaopatrzyć ich w niektóre rozwiązania…

Masz zielone światło!

Zarekomendowali nas:


1 20+ Liczba kierowców: 2  • Powiedz nam czego potrzebujesz!
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz właściwy numer telefonu lub adres e-mail
  • Wpisz swoją wiadomość!  • Masz już pomysł?
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz adres e-mail do kontaktu
  • Wpisz numer telefonu, jeśli chcesz otrzymać niezobowiązujący telefon
  • Napisz nam skąd jesteś
  • Wpisz swoją wiadomość!