Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /modules/class.blog.php on line 157
TDapp TRUCK - bezpieczeństwo kierowcy | Blog | Kużnia transportu :: Aureus VIA

TDapp TRUCK - bezpieczeństwo kierowcy

Start    Blog    TDapp TRUCK - bezpieczeństwo kierowcy

TDapp TRUCK - bezpieczeństwo kierowcy

05 lipca

Dodano przez: Dorota Szmurło Kategorie:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /templates/via/blog.tp.php on line 53

 

Wszystkie utrudnienia, zaskakujące sytuacje na drodze, czy nawet korki generują stres kierowców. Jednak okazuje się, że to nie jedyne źródło stresu. Coraz częściej zdarzają się kradzieże, rozboje, a nawet zabójstwa. Takie zdarzenia nie są wprawdzie nowością, ale po ostatniej fali fatalnych zdarzeń z udziałem kierowców ciężarówek są nagłaśniane. 

Niejednokrotnie kierowcy w ciężkich sytuacjach nie wiedzą jak poradzić sobie z problemem. Stres, presja czasu i bariera językowa działają na ich niekorzyść. Jak, więc poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych? Znamy odpowiedź.

Aby zwiększyć poziom komfortu psychicznego oraz bezpieczeństwa kierowców zaprojektowana została darmowa, mobilna aplikacja TDapp TRUCK będąca doskonałym narzędziem do zaalarmowania o wszelkich sytuacjach kryzysowych. Aplikacja skierowana jest zarówno do kierowców poruszających się po kraju, jak również poza jego granicami.

Głównym założeniem aplikacji jest bardzo szybkie i łatwe wysyłanie sygnałów SOS do innych uczestników ruchu o problemie. W kilku prostych krokach kierowca może zawiadomić o problemach zdrowotnych, awarii, kradzieży, czy napadzie. Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Kierowca nie musi znać języków obcych aby wezwać pomoc – oprogramowanie umożliwia wybór przy pomocy prostych ikon. 

 

Jak powstała aplikacja TDapp TRUCK?

Prace nad aplikacją rozpoczęto w 2016 roku, zaraz po tragicznym wydarzeniu podczas, którego zamordowano polskiego kierowcę, by następnie wykorzystać jego ciężarówkę do zamachu w Berlinie. W wyniku wielkiego poruszenia wśród kierowców jakie nastąpiło po tamtym feralnym dniu postanowiono stworzyć bezpłatną aplikację, która zwiększy komfort i bezpieczeństwo kierowców. 

 

Jak działa aplikacja TDapp TRUCK?

Tutaj kluczowa okazała się prostota. Kierowca musi zainstalować aplikację na swoim telefonie, a w sytuacji kryzysowej w 3 banalnie prostych krokach zaalarmować znajdujących się w pobliżu innych kierowców o rodzaju niebezpieczeństwa. W tej aplikacji nie ma mowy o rozbudowanych schematach, czy wybieraniu numerów alarmowych - wystarczy wybrać jeden z trzech button-ów odpowiadający sytuacji, w której akurat się znaleźliśmy. 

Najważniejszy w tej aplikacji jest czynnik ludzki. Bowiem im większą grupą użytkowników będziemy się otaczać, tym większe mamy szanse na otrzymanie pomocy. Kluczem do dalszego rozwoju aplikacji jest stałe rozbudowywanie siatki połączeń między kierowcami. Dlatego tak ważne jest propagowanie tego typu rozwiązań wśród pozostałych kierowców i wspieranie siebie nawzajem. 

 

Masz zielone światło!

Zarekomendowali nas:


1 20+ Liczba kierowców: 2  • Powiedz nam czego potrzebujesz!
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz właściwy numer telefonu lub adres e-mail
  • Wpisz swoją wiadomość!  • Masz już pomysł?
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz adres e-mail do kontaktu
  • Wpisz numer telefonu, jeśli chcesz otrzymać niezobowiązujący telefon
  • Napisz nam skąd jesteś
  • Wpisz swoją wiadomość!