Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /modules/class.blog.php on line 157
Tęsknota za rodziną, czyli jeden z najtrudniejszych aspektów pracy kierowcy. | Blog | Kużnia transportu :: Aureus VIA

Tęsknota za rodziną, czyli jeden z najtrudniejszych aspektów pracy kierowcy.

Start    Blog    Tęsknota za rodziną, czyli jeden z najtrudniejszych aspektów pracy kierowcy.

Tęsknota za rodziną, czyli jeden z najtrudniejszych aspektów pracy kierowcy.

31 lipca

Dodano przez: Dorota Szmurło Kategorie:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /templates/via/blog.tp.php on line 53

Tęsknota za rodziną, czyli jeden z najtrudniejszych aspektów pracy kierowcy.

 

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak trudny jest zawód kierowcy. Począwszy od braku systematycznego trybu życia i częstego braku snu po schorzenia, stres i ogromną odpowiedzialność.

 

Do tego wszystkiego dochodzi rozłąka. Dochodzą dni kiedy długo nie widzimy swoich bliskich. Nie możemy przytulić dzieci, ani położyć się obok swojej ukochanej żony. Są dni kiedy kierowca jedzie już kolejną godzinę i nie myśli o niczym innym jak o swojej rodzinie, czeka na telefon lub zwykłą wiadomość. Zastanawialiśmy się jak sobie z tym radzą. Jak potrafią pogodzić pasję, którą często jest ich zawód oraz rozłąkę. Długo nie czekając zebraliśmy grupę kierowców, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem. Jesteście ciekawi jak odpowiedzieli?

 

Pan Tomasz pisze „Dziś w dobie wszech obecnego internetu mamy możliwość prowadzenia video rozmowy. Ja tak właśnie sobie radzę z rozłąką. Pomaga mi to przetrwać czas rozłąki. Po ciężkim dniu nic nie poprawia mi tak humoru jak rozmowa z żoną i dziećmi ”

 

Pan Łukasz miał podobne zdanie „Też rozmawiamy na video .. A po powrocie 2 tygodnie wolnego więc nadrabiamy wspólnymi wyjazdami z kempingiem.. lub góry czy jakieś dalekie wycieczki.. ale przede wszystkim najważniejsze w tym jest zaufanie z dwóch stron. A jeżdżę bo jest to moja pasja i puki daje radość i przy okazji dobry zarobek to będę to robił”

 

Wypowiedź Pana Wojtka „Od 4 lat jeżdżę już tylko po kraju. Wyjazdy zagraniczne dawały się mi już we znaki. Tym bardziej że to moje drugie małżeństwo. I za nic w świecie nie wyobrażam sobie go stracić. Ale jest telefon który potrafimy rozładować w trakcie rozmowy. Menedżer, zdjęcia i wideo rozmowy. Zawsze po przebudzeniu najpierw dzwonię do Żony. Jak staje nad ranem piszę smsa że wszystko ok. Czasem udaje się w tygodniu zajrzeć do domu chociaż na chwilę. To dużo pomaga taka godzinka w domu. Uściskać Żonę Synów i moją najmłodszą roczną córeczkę. Żona wie że to też moja pasja. Gabaryty, które przewożę. Ale powiem szczerze że coraz częściej myślę o zmianie dla rodziny. Bo wiem, że moja żona wie jaka to ciężka i niebezpieczna praca. I wiem że to ona bardziej niż ja martwi się o mnie i moje zdrowie i bezpieczeństwo”

 

Tak jak się domyślaliśmy w dużej mierze kierowcom pomaga internet, który mamy teraz na wyciągnięcie ręki. Operatorzy sieci komórkowych oferują dogodne warunki. Ale czy to wystarcza? Czy głos ukochanej osoby zastąpi nam jej widok?

 

Zdecydowanie nie, natomiast jest to jakaś forma przetrwania. Związki na odległość istnieją, funkcjonują i trwają. Żony, dziewczyny, dzieci - tęsknią, ale większość z nich rozumie pracę swojego mężczyzny, czy ojca. Akceptują fakt, że jest to nie tylko obowiązek, ale również ich pasja. Wspierają ich i dbają o wzajemne relacje. Ważne jest, aby nie popadać w rutynę i cieszyć się każdą chwilą spędzoną razem.

 

Na koniec jeszcze słowa Pani Oli, która opowiada jak to jest od strony kobiety, której mężczyzna pracuje w zawodzie kierowcy. Myślimy, że te słowa będą idealnym podsumowaniem tego wpisu.

 

„Może od strony kobiety, która właśnie czeka na tego mężczyznę w trasie w domu ???? Bywa ciężko, tęsknota daje się we znaki .. na całe szczęście istnieje skype, video messenger czy facetime . Wiadomo, że nie może się to równać nawet w połowie - ale pomaga. Nie można też ocenić radości z widoku osoby, za którą się stęskniliśmy! Myślę, że to też trochę przełamuje rutynę w związku - można zatęsknić, uświadomić sobie jak bardzo jest ta osoba dla nas ważna… chociaż taki jeden plus :) no i oczywiście taki zawód wiąże się z pasją - trzeba to kochać, żeby to robić. Uszanujmy więc to, że nasi bliscy uwielbiają być w drodze! ”

 

Masz zielone światło!

Zarekomendowali nas:


1 20+ Liczba kierowców: 2  • Powiedz nam czego potrzebujesz!
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz właściwy numer telefonu lub adres e-mail
  • Wpisz swoją wiadomość!  • Masz już pomysł?
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz adres e-mail do kontaktu
  • Wpisz numer telefonu, jeśli chcesz otrzymać niezobowiązujący telefon
  • Napisz nam skąd jesteś
  • Wpisz swoją wiadomość!