Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /modules/class.blog.php on line 157
Wady i zalety bycia kierowcą zawodowym | Blog | Kużnia transportu :: Aureus VIA

Wady i zalety bycia kierowcą zawodowym

Start    Blog    Wady i zalety bycia kierowcą zawodowym

Wady i zalety bycia kierowcą zawodowym

01 lipca

Dodano przez: Dorota Szmurło Kategorie:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /templates/via/blog.tp.php on line 53

Zalety bycia kierowcą zawodowym

 

Poczucie wolności – oczywiście tak jak w każdej pracy nie można być do końca wolnym, jednak większość kierowców ceni sobie poczucie wolności jakie daje im jazda przed siebie. Choć są w trasie przez wiele godzin, a czasem i dni najbardziej cenią sobie fakt, że nie muszą pracować przysłowiowych 8 godzin w biurze.

Wynagrodzenie – nie od dziś wiadomo, że praca kierowcy jest dobrze płatna, zwłaszcza dotyczy to kierowców, którzy jeżdżą również poza granicami kraju. Dodatkowo kierowcy mogą liczyć na dodatki w formie wypłaty kilometrówki, diet, czy ryczałtu za noclegi.

Podróżowanie – choć kierowcy wciąż pozostają w pracy nie ulega wątpliwości, że przy tak zwanej okazji mogą zwiedzić kawałek świata, poznać okoliczne zwyczaje, czy spróbować lokalnych przysmaków.

 

Wady bycia kierowcą zawodowym

 

Dostosowywanie się do zagranicznych norm, nieznajomość języków obcych – kierowcy międzynarodowi muszą stosować się do zagranicznych przepisów związanych z parkowaniem, czy ograniczeniami prędkości. Ponadto co niektórzy mogą zmagać się z barierą językową.

Z dala od rodziny – to niewątpliwie jeden z najmocniejszych argumentów mogących odstraszyć kierowcę od podjęcia tej pracy. Należy pamiętać o tym, że kierowcy spędzają w trasie od kilku dni do nawet kilkunastu tygodni. Tak długa rozłąka może być dotkliwa nie tylko dla kierowcy, ale również dla pozostałych członków rodziny.

Niezdrowy tryb życia – należy pamiętać, że zawód kierowcy to praca w głównej mierze siedząca. Nie sprzyja to dobrej kondycji kręgosłupa, ale to nie wszystko. Cierpią również oczy. Wzrok kierowców jest wyjątkowo narażony na różnego rodzaju schorzenia, gdzie głównym winowajcą jest oślepiające światło reflektorów podczas jazdy nocnej. Ponadto kierowcy zawodowi borykają się z chorobami układu krążenia, zwłaszcza z nadciśnieniem tętniczym oraz znaczącym pogorszeniem słuchu.

 

Praca kierowcy zawodowego jak i wszystko ma swoje plusy i minusy. A to, czy kandydat na kierowcę zdecyduje się na podjęcie właśnie tej ścieżki uwarunkowane jest różnymi czynnikami. Począwszy od tego, czy posiada rodzinę, poprzez równie istotną kwestie zarobkową, skończywszy na tym, czy jego stan zdrowia pozwoli mu na długi czas spędzony za kółkiem.

Masz zielone światło!

Zarekomendowali nas:


1 20+ Liczba kierowców: 2  • Powiedz nam czego potrzebujesz!
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz właściwy numer telefonu lub adres e-mail
  • Wpisz swoją wiadomość!  • Masz już pomysł?
  • Napisz jak mamy się do Ciebie zwracać
  • Wpisz adres e-mail do kontaktu
  • Wpisz numer telefonu, jeśli chcesz otrzymać niezobowiązujący telefon
  • Napisz nam skąd jesteś
  • Wpisz swoją wiadomość!